Eğitimin En İyi Verildiği İlkokullar

Eğitimin En İyi Verildiği İlkokullar Bir çocuk dünyaya getirirken ebeveyni olarak ona en iyi bakımı sağlayacak malzemeleri, iyi gıdaları, en eğitici oyuncakları seçeriz. Bu içgüdüsel yönelimler zamanla çeşitlenir, çoğalır ama hiç bitmez. Çocuk bizimle olduğu sürece onu kendi doğrularımızla kendi potansiyelimizi kullanarak büyütür, eğitiriz. Bu süreçte eğitilenin yalnızca çocuğumuz olduğundan emin miyiz? Bir birey yetişirken, anne ve baba da kendi eğitimini, öğrenimini sürdürür. Eş zamanlı olarak da öğrendikleriyle çocuğu şekillendirir.

Eğitimin En İyi Verildiği İlkokullar

Artık çocuğun sistemli bilgilerle donatılmış, büyük ölçüde karakterine etki edecek, zeka gelişimine yön verecek, toplumla baş başa kalacağı ilkokul çağı geldiğinde ise bir sınav da ebeveyni bekler. Kendi eğitiminde yaşadığı sorunları çocuğu yaşamasın isteyen, ondaki cevheri geç olmadan keşfedecek bir öğretmen hayali kuran anne ve babalar bu büyük seçimle karşı karşıyadır şimdi. Eğitimin En İyi Verildiği İlkokullar Kendi döneminde evine en yakın okula kaydı yaptırılan bugünün yetişkinleri, artık çocukları için özel okul mu devlet okulu mu, gireceği sınavlarda başarı getirecek okul hangisi gibi türlü soruya cevap arıyor.

Kariyer Planı mı Eğitim mi?

Çocuk gelişimi uzmanları bu sorulara cevap verirken çocuk odaklı olmanın yararlı olacağını söylüyorlar. Kendi kriterlerimize ve çocuğa biçtiğimiz bir kariyer planına göre hareket etmek ileride mesleğinden hoşnutsuz. mutsuz ve motivasyonu düşük bir hayat süren bireylerin tohumunu atıyor. Bu, işi şansa bırakmak anlamına da gelmiyor tabii. Kendi ilkokul dönemimizi düşündüğümüzde zihnimizde ve kalbimizde en çok yer eden hatta belki rol modelimiz olan öğretmen.

Kendi çocuğumuz için de aynı etkiyi yapacak bir figürdür. Her okulda hangi öğretmen var bilemeyiz ama yapacağımız birkaç görüşme ve kısa tanışma ile içgüdülerimize olumlu sinyal veren, samimiyet ve iyi bir donanım potansiyeli gözlediğimiz bir öğretmen, ilkokul seçimini kolaylaştırabilir.

Yapılan araştırmalara göre çocukların uzun süre bir yetişkinle vakit geçirerek yaşıtlarından uzak kalması olumsuz sonuçlara neden oluyor. Bu bilgi ile seçilecek ilkokulun sınıf mevcudu istatistiklerini araştırmak ve uluslararası bir standart olan. 20-24 mevcut şartını gözetmek anne babaların işini kolaylaştıracak net kriterlerdir.

Tüm bunlarla birlikte şartlar gerektiriyorsa okul değiştirmekten çekinmemek, çocuğun gelişimini gözlemlemek ama öğretmen rolüne bürünmemek gerekiyor. İlkokul seçiminde çocuk için en doğrusu. Ebeveynin çocuğu kendi hayal ettiği geleceğe göre yönlendirmesi değil onu bu günkü yapısına göre değerlendirip okul seçimini eğitim odaklı yapması olacaktır.

Add a Comment