Dyson Elektrikli Otomobil Üretecek

İngiltere kökenli elektrikli süpürge üreticisi devinden bomba haber.  Son günlerde diğer marka ve firmaların yaptığı gibi elektrikli otomobil üretmek için Singapur’da tesis kuracak. Singapurda kurmayı planladığı dev tesiste Dyson Elektrikli Otomobil Üretecek. Firma elektrikli süpürge üretimi konusundaki başarısını elektrikli otomobil üretecekmek için kullanacağa benziyor. Dyson Elektrikli araba üretimine gecmesi geckalınmış bir hamle olarak değerlendirildi.

Dyson Elektrikli Araba

BBC’nin haberine göre küçük ev aletleri üreten İngiltere merkezli Dyson, Singapur’da elektrikli otomobil üretim tesis kuracak. Dyson, Singapur’da elektrikli otomobil üretmeyi ve üretikleri ilk aracını ise 2021 yılında dünya piyasasına sürmeyi planlıyor.

Dyson elektrikli otomobil
Dyson elektrikli otomobil

Dyson Elektrikli Otomobil Üretecek

Dyson’ın üretim yeri olarak Singapur’a bir tesis kurması planlanıyor. Akıllara İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılma süreciyle alakalı olduğu düşünüldü. Yetkililer tarafından yılan açıklamada İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılma süreciyle alakalı olmadığı belirtildi. Dyson şimdiki bilinen CEO’su Jim Rowan, konuyla alakalı olarak şirket çalışanlarına bir e-postada göndererek Singapur’daki tesisin Temeline Aralık 2018 de başlayacağını belirtti. CEO Rowan, Singapur’un tercih edilmesinin en önemli sebebinin ülkenin yüksek büyüme gösteren pazarlara erişimi olmasını, yetenekli iş gücüne ve dağıtım zincirleriyle güçlü bağlantılara sahip olması olduğunu belirtti.

Dyson Elektrikli Otomobil

Dyson şu anda Singapur’da elektrik motorları üreten bir tesis ve yapay zeka araştırma ve geliştirme odaklı bir laboratuvar da dahil olmak üzere üç bölgede varlığını sürdürmektedir. Önceki açıklamalarında Dyson Elektrikli Otomobil, elektrikli araçların Ar-Ge çalışmalarının Birleşik Krallık’ta 200 milyon sterlinlik bir yatırımla gerçekleştirileceğini duyurdu. Şirket ayrıca projenin gerçekleşmesi için 2 milyar sterlin harcamayı planladıklarını açıkladı.

Add a Comment