Düz Tabanlık Nedir? Nasıl Düzelir

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Düz tabanlık ayakta oluşan doğuştan/çocukluktan kalan bir sağlık problemidir.Bir kişinin düz taban olduğunu ilk olarak ayağını ıslattıktan sonra kuru bir yere basarak anlayabilirsiniz. Düz Tabanlık Nedir Nasıl Düzelir eğer direk ayağınızın iç kısımı da kuru tabana çıkıyor ise yanı ayağınızın iç kısımda boşluk yok ise bu düz tabanlıktır. Aşağıdaki resimdeki gibi eğer düz taban iseniz ayağınız yere tam basıyor demektir.

Düz Tabanlık Nedir Nasıl Düzelir

Ayağınızı ıslatıp bir kağıda bastığınızda bunu anlayabilirsiniz. Düz tabanlık çok yürümeye bağlı olarak ayaklarda şişme, baldır ve diz kaslarında gerilmeler ve ağrılar olabilmektedir. Eğer yakınınızda çevrenizde düz taban belirtisi biri var ise direk olarak hastanenin ortopedi servisine başvurmanız gerekecektir. Düz Tabanlık Nedir Nasıl Düzelir yazımızı okumaya devam edin.

Aşağıdaki ayrıntılı olarak düz taban ve tedavisini ele aldığımız konuyu inceleyebilir, konu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Düz Taban ve Düz Tabanlık Tedavi Yöntemleri

Düz taban bir kişi polis olamamakla birlikte fazla ayakta durduğunda ağrılar belirtisini gösterir.
Nasıl düzeleceği konusunda ilk önce bir doktora başvurulmaktadır.Eğer düztaban iseniz sizlere çelik taban denilen ayakkabı içine konulan bir taban verilmektedir.Bu taban sizin düz taban lığınızı iyileştirici bir görev yapmaktadır.Çelik tabanın fiyatı ise 70 tl den başlamaktadır.Kişiler 22 yaşını geçmeden doktora başvurmalı ve tabanı almalıdır.Eğer doktor raporu ile alır iseniz sigortanız var ise tabana verdiğiniz 70 tl yi sigortadan geri alabiliyorsunuz. Tabiki ilk olarak ücreti düşünmemek ve sağlığınızı düşünmek daha mantıklı olacaktır.

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Düz Tabanlık Nedir Nasıl Düzelir Düz Tabanlık Nedir? Nasıl Düzelir için yorumda bulun

    Düz Tabanlık Nedir? Nasıl Düzelir için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Düz Tabanlık Nedir? Nasıl Düzelir için ilk yorumu yapabilirsin.